|
Arany László: Az élő Hold |
|
|
Hold enigmák - 2.
|
|
|
Anomáliák a Kopernikusz-kráterben – 2.
Részlet egy NASA fotóból – John Lear (ATS) jóvoltából
Holdi bányászat – újabb nézőpont
SkepticOverlord kutatási anyaga, 2006. szeptember 18-án postázva.
Teljesen egyértelmű, egy hatalmas meteor becsapódása igen jelentős pusztítással és kinetikus energia-felszabadítással jár, ennek következtében a sziklák megolvadnak és jellegzetes alakzatok jönnek létre. Másrészről, észrevehetünk néhány meglehetősen szokatlan jellemzőkkel rendelkező, különleges formát.
A kép forrása: http://en.wikipedia.org:80/wiki/Surface_mining Amennyiben felszíni bányát láthatunk itt, az meglehetősen ősi.
SkepticOverlord kutatási anyaga, 2006. szeptember 19-én postázva. 14:28 GMT.
A szemléletesség kedvéért a fotóra illesztettünk egy sárga markológépet (nem is annyira kicsiny szerkezetek ezek), bemutatni, mekkora lehet a alós lépték.
Az alábbi forrás http://www.waid-observatory.com/moon-copernicus-2003-09-08.html szerint a Kráter falai a legmagasabb pontjánál 3800 méteresek… Ha a legkisebb értéket fogadjuk el: kivágtuk a sziklákat a felvételből, úgy találtuk 456 pixelből állnak, ekkor egy pixel 8.3 méter. (A skála nem lehet pontos a fotó perspektívája miatt, de megfelelő mértékben közel állhat ahhoz.)
Amennyiben ez az adat korrekt markológépünk méretére 25 méteres magasságot kapnánk. Valahogy így festene:
Forrás: Szerző: SkepticOverlord, a http://AboveTopSecret.com csoport tagja
Daruk
„Daru – 1” I-5a rácspont
Ez a részlet az #1 képről, az „F” jelű területről való. Valamiféle párát vagy füstöt látunk kiáramlani a hátuljából.
„Daru-2” L-4b rácspont
Ez, a #2 képen található, balra a „Fóka Sziklától”. Árnyékot vet, látszik a gémje is. „G” jelű terület.
„Daru-3A” J-3a rácspont
Ez a példány a #2 jelű felvételen látható, annak is a bal felső sarkán. Nagyon élesen megfigyelhető forma. Ez az eddidi legfigyelemreméltóbb bizonyíték gépesítés jelenlétére. A felfedezésre vonatkozó első beszámoló itt, Zarniwoop, az ATS tagja részéről: http://www.abovetopsecret.com:80/forum/single.php?post=2508618
„Daru-3B” 5-I-6a rácspont
Ez a daru pontosan ugyanaz, mint amelyik a fenti, #5 felvételen látható. Lentebb bemutatjuk kiemelve, illetve a kontextus fotót.
„Daru a Földön” 00 rácspont
Ez a példány a Földön található és az összehasonlítás kedvéért mutatjuk be. Ennek az markoló karja 23 méter magas.
„irányító zsilip” A-7a rácspont
Ez a páratlan szerkezet a #1 jelű fotón található, annak bal alsó sarkában. Piramis-alakú formát látatunk, lábakkal, a tetején pedig kör formájú torony. A háttérben csöveknek tűnő szerkezetek láthatók.
„Fóka szikla” L-4a rácspont
A #2 jelú képen található a „G” területen. Mintegy jelzésként használható, hogy megtaláljuk a második „Darut” vagy exkavátort.
Bizonyítékok daruk jelenlétére – a füstölgő fegyver
Kopernikusz #2 Kopernikusz #3
A daru pontos helye a Kopernikusz #2 felvételen
Ugyanannak a darunak a helye a #5 jelű képen
A „B” jelű területen megfigyelhető rendkívüli alakzatok a Kopernikusz #2 fotón
A „B” jelű terület a Kopernikusz #2 felvételen az egyes helyszínek bejelölésével
Az érintetlen kép innen tölthető le: http://uploads.abovetopsecret.com:80/Copernicus2-full.gif
Ez a szekció a felvételen található legerősebb bizonyítékkal szolgál gázkibocsátásra – egy szögletes objektumból látjuk feltörni. A „J” jelű szerkezet úgy fest, mint egy lapos tetejű tartály, vagy bunker, míg az „I” jelű lépcsőzetes alakot mutat.
Első felfedező Zarniwoop, az ATS tagja.
A „Bányatelep”
Q-5a rácspont
Ez a részlet az „B jelű területen” található, lapos környéknek tűnik, számos érdekességgel. El lehet gondolkodni rajta, vajon mik azok a csapás-jellegű képződmények. Valamiféle bányateleppel lenne dolgunk?
K-4 rácspont
Itt egy újabb, ezúttal a #1 jelű felvételről a „G jelű területen”. Ismét a szögletes mintázat, itt azonban kevesebb objektum látható.
B-12 rácspont
A következő három felvételen látható formák valójában a kráteren kívül találhatók, attól délre. Úgy tűnnek, mintha tereprendezésen estek volna át, s mivel közelebb esnek a kamerához, jobban felismerhetők rajtuk a szögletes struktúrák. Itt például jól látható a középpontban egy nagy, egyedül álló objektum.
B-13 rácspont.
Ha ezt a helyszínt közelebbi vizsgálatnak vetjük alá, egy gömböt láthatunk, póznák végén, valamint számos hegyes tetőt. Általános benyomásunk alapján munkások telepére tekintünk, míg az előző kép valamiféle gyár lehet, vagy ahhoz hasonlatos struktúra. A kép szélétől balra újabb, bár kisebb szekció található, nagyobb struktúrával.
B-14 rácspont
Itt számos szögletes objektumot találhatunk, s legalább egynek tisztán látható a hegyes tetőzete.
A „H” jelű objektum P-5a rácspont
Ez a különös objektum úgy néz ki, mint egy küllős kerék, toronnyal a tengelyében. Az #5-ös felvételen, nagyon halványan, de mégis kivehetően, megtalálható a küllős kerék, az 5L-11b rácsponton.
Az „Emlékmű” 5L-11a rácspont
Ez az objektum egészen lenyűgözőnek hat, ha felülről tekintünk rá, az #5-ös képen jó láthatók az éles szögek és az árnyékok. Ez a hely csupán az egyike a számosnak, ahol szögletes sarkokat és egyenes vonalakat láthatunk, jellegzetes hasonlóságot mutatva a maja piramisokkal.
Az „Emlékmű” P-6a rácspont.
Ez pontosan ugyanaz az objektum, amit a #2-es képen láthatunk. Némi elmaszatolást figyelhetünk meg ezen a területen, különösképpen a két hosszú tisztán fekete és egyenes árnyékon, közvetlenül az objektum mellett.
Szokatlan formák a „B” jelű területen a Kopernikusz #5-ös felvételen
A rendellenességek elhelyezkedését bemutató #5-ös felvétel
„Kifolyási terület” 5L-10a rácspont
Ez a terület megegyezik a #2 felvételen bemutatott kifolyási területtel. Habár nehéz észrevenni, mégiscsak követhető a „J” jelű objektumból, a lépcsőhöz hasonlító „I” objektumból és két tartályformából. A sorrend és a távolság és azonos, mint a #2 jelű fotón.
„Furcsa tornyok” 5L-11b rácspont
Sőt, rendkívül furcsa tornyok, árnyékaikkal együtt. Ugyanazon a területen láthatók, ahol a „H” jelű objektum, a fenti felvételeken.
Rejtőző „repülő csészealj” a Holdon P-5b rácspont
„UFO-szikla” – Kopernikusz #2
Ismerve a dolgok méretét ezen a felvételen, a fenti képen látható alakzat bizonyára nem lehet más, mint a fények és árnyékok egészen különös játéka. Azonban, a teljesen tisztán látható „csészealj” forma, meglehetősen érdekes és ezért elhelyeztük itt a gyűjteményben. Mérete miatt kiugrik a képből, s minél hamarabb észreveszi valaki, annál hajlamosabb elsiklani a többi szokatlan alakzat felett, melyek lényegesen kisebbek. Érdekes gondolat, hogy ha ilyen forma létezik a Holdon, akkor fel lehetne használni a idegen létformák kutatásának jelképeként e fotót. A Holdon egyébként van egy másik, ehhez hasonlatos alakzat is, „Szikla-komp” – néven hivatkoznak rá.
Forrás: Steve R – ATS-tag szívességéből
Szokatlan alakzatok a Kopernikusz #2 fotón, a „D” jelű területen
„Struktúrák”
Ez az épület együttes legjobban nagyobb távolságból látható, így jön ki a teljes hatás. A csúcs felé vezető fő rámpa mellett találhatók. A bal oldali épület nagyjából négyzet alakú, ovális emelettel tetején, egy toronnyal közepén. Két szögletes forma látható jobb oldalt.
Jól látható a fal jobb oldala a napsütésben, míg a másik, a hátsó oldala árnyékban van, emiatt sötét.
„Az alagút”
Ugyanennek a rámpának a tetején, ahol a fenti struktúrák találhatók, látható egy tekintélyes méretű alagút bejárata. Tökéletesen tisztán látható a bejárat feletti boltív.
„Az alagút”
A bejárat nagyított képén jól kivehető az egyenes oldala és a boltíves tetőzete.
„Különleges gömbök”
A gömbök teljességgel szokatlan halmaza teljességgel zavarba ejtő. A sziklafal szemközti oldalán foglalnak helyet.
Szokatlan alakzatok a „D” jelű területen, a Kopernikusz #5 jelű fotón
„Alagút teteje felülről” 5-M-8 rácspont
Egészen különleges felvétel a magasból, miként ez megfigyelhető ezen a néhány felvételen. Az elsőt Ram – ATS-tag – fedezte fel.
A kontraszt csökkentését követően kapjuk az itt bemutatott eredményt. Így már könnyebb észrevenné a számos szimmetrikus alakzatot, tartályokat és az alagút pontos helyzete is könnyebben felismerhető. A legalsó felvételen ugyanez a terület látható, azonban részleteket illesztettünk be a #2-es felvételből.
Rejtélyes gömbök
Gömb [középen] a Kopernikusz #1 jelű felvételen
Megjegyzés: ugyanez a forma megjelenik a #2 jelű felvételen is – összehasonlításképpen
Valójában pontosan ez az a jelenség, mely után a Holdon kutatunk…, ez a lebegő gömb, ami felbukkan a Kopernikusz #1 jelű felvételen.
Felfedező: Worldwatcher – ATS-tag.
További gömbök és árnyékok
Kopernikusz #2, a „Láda” bal oldalán – rácspont: M-3a Kopernikusz #1, fent középen – rácspont: G-2a
Kopernikusz #2, bal felső sarok – rácspont: J-2a Kopernikusz #4
Kopernikusz #1, esetleg kráter Kopernikusz #1, pontokat összekapcsoló vonalak – rácspont: D-2a
Kopernikusz #1 – rácspont: A-5 Kopernikusz #1 – rácspont: A5
Forrás: Xabora – ATS-tag
Rejtélyes árnyékok
Sokat beszélnek a szemet megzavaró fény- és árnyék játékról, melyek révén mást látunk, mint ami valóban ott van. Például az emberek különleges alakzatokat látnak a felhők mintázatában, a sziklában emberi arcokat vélünk felfedezni, pedig lényegében csak fényhatásoknak lehetünk tanúi. Azonban az itt mellékelt árnyékok meglehetősen nyilvánvalóak, és filmszalagon kerültek rögzítésre. Rendkívüli árnyékhatás létrehozásához mindenféleképpen szükség van valamire, ami az árnyékhatást okozza. A kihívást jelen estben az jelenti, hogy megtaláljuk a forrását e különleges árnyékoknak…
A „Kereszt”
Kopernikusz #5 – 5-K-4 rácspont Kopernikusz #1 – o-2a rácspont
Az első a „Kereszt”, melyet sokan irányjelzőnek használnak a Kopernikusz #5 és a Kopernikusz #1 jelű felvételek összehasonlításakor. A Kopernikusz #5 igazából légi felvétele a #1 és #4 jelű fotóknak. Azonban senki sem gondolkozott még el a „Kereszt” árnyékának forrásáról, habár magát a jelet igen könnyű megtalálni mindkét felvételen.
Frissítve: 2006. szeptember 28.
„Meteor-becsapódás közben vágott csapás…” „Leszállópálya…” Érdemes további magyarázatokat keresni…
F-6-tól G-6 rácspontig Kopernikusz #5
Ennek itt hosszú és vékony árnyéka van, ám semmi jele az árnyék forrásának. Az egész terület meglehetősen érdekesnek tűnik. A #1 felvételen a középponttól balra található.
Kopernikusz #5
Madár - 5K-6b rácspont Sólyom - 5K-8b rácspont Érem-automata - 5N-8
„Gömb a piramison” Kopernikusz #5 jobb felső rész 5O-2 rácspont
Kopernikusz #2 - T-6a rácspont Kopernikusz #5 - 5N-12
Ezek az árnyékok ugyanazt a rejtélyes alakzatot jelentik. A jobb oldalt találhatók a második „Lépcsősor” aljától. További rendkívüli alakzatok is találhatók még kapcsolódóan ehhez a helyszínhez, de ezeket később tárgyaljuk. Ám semmit sem látunk, ami ezeket a különleges árnyékokat vetni.
A poén kedvéért Kis szürke lény az italautomata előtt? Kopernikusz #5 [elforgatva] – 5M-8 rácspont
A poén kedvéért a Kopernikusz #5
„A főkomornyik”
Az olyan leletek, mint ez is, elgondolkoztatja az embereket, vajon a NASA szakemberei nem csak ugratni akarnak-e bennünket. Végül is, elképzelhető, hogy ez a felvétel nem szűz…
Ami valóban különös, az ez az objektum…
Ez a szokatlan forma a „H” jelű területen található, részletesen később.
|
|